توصیه‌هایی بی‌پرده و بی‌تعارف برای یک زندگی بی‌پروا!

اگر پست‌های وبلاگ و ای‌بوک‌ها را دوست دارید، عاشق محتوای اختصاصی برای اعضا خواهید شد.

در صورتی که تصمیم‌تان را گرفته‌اید و نیازی به قانع شدن ندارید، روی دکمه‌ی زیر یا این‌جا کلیک کنید. اگر قبلا عضو شده‌اید یا می‌خواهید ببینید بعد از عضویت به چه محتوایی دست‌رسی خواهید داشت، وارد صفحه‌ی اعضا شوید.

اگر نه، باقی متن را بخوانید.

می‌دانم که خیلی حوصله‌ی صفحه‌های این‌شکلی را ندارید. پس بگذارید مستقیم برویم سر اصل مطلب.

 

من یک نویسنده‌ی مستقل‌ام؛ یعنی با هیچ رسانه‌ای قرارداد ندارم و برای هیچ ناشری کار نمی‌کنم. یعنی حرف‌هایی که دیگران می‌خواهند را نمی‌زنم. بدون استدلال و مدرک، هر چیزی نمی‌گویم. میلی‌متر به میلی‌متر وبلاگم را -برای تبلیغات- در اختیار برندهای بزرگ و کوچک نمی‌گذارم. و برای چندهزار تومان پول، اصول شخصیم را فدا نمی‌کنم.

من برای شما می‌نویسم. و شما نوشته‌های مرا می‌خوانید. به همین سادگی!

 

می‌دانم به شدت خوش‌شانس‌ام که می‌توانم این حرف‌ها را بزنم و این راه را انتخاب کنم. اما این خوش‌شانسی آن‌قدرها هم اتفاقی نیست. من نه از آن بچه‌پول‌دارهایم که نیازی به کار کردن نداشته باشم و نه یک کسب‌وکار پشت پرده دارم که کلاه از سر دیگران بردارد و روی سر من بگذارد!

از زمانی که یادم می‌آید، در حال خواندن و نوشتن بوده‌ام. اولین وبلاگم را حوالی ۱۵سالگی راه انداختم و از همان موقع هیچ‌وقت قلم را زمین نگذاشته‌ام. برای نوشته‌هایم چندین جایزه برده‌ام. و سال‌های سال تلاش کرده‌ام تا نوشتن را تبدیل به شغلم کنم.

 

تنها چیزی که مرا در این راه نگه داشته، شما هستید! خوانندگان این وبلاگ.

من برای شما می‌نویسم. شما نوشته‌های مرا می‌خوانید و وقتی دیدید دارم از روی تجربه و کلی مطالعه حرف می‌زنم و ساعت‌ها و روزها برای هر یک پست وقت گذاشته‌ام، با خودتان می‌گویید «این یارو حامد آن‌قدرها هم بد نیست ها!» بعد من می‌گویم «حالا که نوشته‌هایم را دوست دارید، فکر می‌کنید می‌شود بابت بعضی از آن‌ها پولی پرداخت کنید که من هم بتوانم -همین گوشه‌ها- به زندگی ادامه دهم؟»

بعد چون شما زیادی باحال و خفن‌اید و دوست دارید محتوای مستقل و به‌دردبخور بخوانید، می‌گویید «حاضرم برایت یک چیپس یا یک لیوان چای بگیرم که زنده بمانی». و در نهایت، پول یک چیپس یا چای را به من می‌دهید تا هم‌چنان بتوانم بنویسم.

 

بعد از سال‌ها کار به عنوان خبرنگار و کارشناس و مدیر محتوا، فکر می‌کنم این به‌ترین مدل برای ساختن یک رسانه‌ی حرفه‌ای با محتوایی بی‌پرده و بی‌تعارف است. و البته تنها راه مقابله با حجم عظیم خزعبلاتی که این روزها، هم در رسانه‌های صاحب‌دار می‌بینیم و هم در صفحه‌های مثلا-اینفلوئنسرها.

اما از طرف دیگر، معتقدم یک نویسنده نباید دستش را همین‌طوری جلوی دیگران دراز کند و از آن‌ها چیپس و چای بخواهد. در نتیجه وقتی شما با عضویت در وبلاگ از من حمایت کنید، من هم کلی محتوای جذاب و کاربردی در اختیارتان خواهم گذاشت.

 

با عضو شدن و حمایت از این وبلاگ، به این موارد دست‌رسی خواهید داشت:

۱- ده‌ها پست اختصاصی برای اعضا درمورد زندگی، هنر، رابطه‌ها، شاد بودن، خودآگاهی، عادت‌ها و…

به دلایلی که همه‌مان می‌دانیم، مدت‌هاست که دارم با خودسانسوری می‌نویسم و منتشر می‌کنم. اما خوش‌حال‌ام از این‌که می‌توانم بگویم از این به بعد و پشت درهای بسته، برای خودم و خودتان بی‌سانسور و بی‌تعارف خواهم نوشت. از تجربه‌های شخصی ناگفته تا کتاب‌های ناآشنا و نکاتی که خیلی‌ها نمی‌خواهند من و شما بدانیم.

 

۲- ساعت‌ها دوره‌ی آموزشی رایگان برای اعضا

دو دوره‌ی آموزشی با عناوین «تفکر انتقادی: منطقی فکر کنیم، به‌تر تصمیم بگیریم» و «یادگیریِ یادگیری: چه‌طور سریع‌تر و راحت‌تر یاد بگیریم» منتشر شده‌اند و در دست‌رس اعضا قرار دارند. چندین دوره‌ی آموزشی دیگر هم برای ماه‌ها و هفته‌های آینده برنامه‌ریزی شده‌اند که اعضای وبلاگ -بدون پرداخت هزینه‌ی اضافه- به آن‌ها دست‌رسی خواهند داشت.

همه‌ی این دوره‌ها شامل فایل‌های صوتی یا ویدئویی خواهند بود و برای دیدن قیمت اصلی‌شان می‌توانید به فروش‌گاه وبلاگ سر بزنید.

 

۳- دست‌رسی به صفحه‌ی پیشنهادات

در این صفحه می‌توانید موضوعات پیشنهادی‌تان برای پست‌های بعدی را بنویسید، سوالات‌تان را بپرسید و درمورد ویژگی‌های آینده‌ی وبلاگ نظر بدهید. باقی اعضا هم می‌توانند به پیشنهاد یا سوال شما نظر مثبت یا منفی دهند. هر چند ماه یک بار، به سوالاتی که بیش‌ترین رای را آورده باشند در یک ویدئو جواب خواهم داد. (دست‌رسی به این ویدئوها هم فقط برای اعضا خواهد بود.) موضوعات پیشنهادی هم به تدریج تبدیل به پست‌های وبلاگ می‌شوند.

خود من هم بعضی از ایده‌هایم را از طریق همین صفحه به رای خواهم گذاشت تا خوانندگان نقش پررنگ‌تری در مسیر آینده‌ی وبلاگ پیدا کنند.

 

۴- سفرهای آینده‌ی من!

چند ماه است که در حال برنامه‌ریزی برای زندگی در سفرم و می‌خواهم بزنم به جاده! در این سفرها، هر جایی که بروم و هر کاری که بکنم را ثبت خواهم کرد. و جزئیات این مکان‌ها و تجربه‌ها فقط در اختیار اعضای وبلاگ قرار خواهند گرفت.

(اگر دوست دارید از برنامه جلو بیفتم و زودتر به این محتوا برسیم، هم خودتان عضو شوید و هم دیگران را عضو کنید! اگر تعداد اعضا به حوالی هزار نفر برسد، می‌توانم کارها را زودتر استارت بزنم.)

(با توجه به گندی که در نیمه‌ی دوم سال ۹۸ به ممکلت زدند، این برنامه تا اطلاع ثانوی و احتمالا برای چند سال عقب افتاده است.)

 

۵- کلی اتفاقات پیش‌بینی‌نشده

برنامه‌های زیادی برای آینده دارم که همه‌شان به استقبال و نظر شما بستگی دارند. (مثلا دیدارهای حضوری و کارگاه‌های آموزشی در شهرهای مختلف برای اعضای وبلاگ) خلاصه این‌که مطمئن باشید تمام تلاشم را خواهم کرد تا از عضویت‌تان در وبلاگ لذت ببرید.

 

حرف آخر

شاید به نظر نیاید، اما وبلاگ‌نویسی مستقل کلی خرج دارد. مثلا هزینه‌ی سِروِر و هاست برای کل وبلاگ و فایل‌ها، ویدئوهای اختصاصی، خرید یا اجاره‌ی تجهیزات برای ضبط صدا و تصویر و… علاوه بر این‌ها، برای نوشتن هر پست کاملی که می‌بینید، حداقل چند روز زمان برای پیدا کردن و مطالعه‌ی منابع مختلف و نوشتن و ویراستاری و… صرف می‌شود.

پس اگر تابه‌حال در این وبلاگ نوشته‌ای خوانده‌اید که به نظرتان مفید و جذاب بوده و آن را برای چند نفر دیگر هم فرستاده‌اید و مرا در شبکه‌های اجتماعی‌تان دنبال کرده‌اید یا اگر نکته‌ای از نوشته‌های من یاد گرفته‌اید که جلوی سردردها و دردسرهای آینده‌تان را گرفته، به حمایت از فعالیت وبلاگ -با عضو شدن در آن- فکر کنید.

برای این کار، کافی‌ست روی دکمه‌ی زیر یا این‌جا کلیک کنید.

 

سوالات متداول:

با چه نوع حساب بانکی می‌شود هزینه‌ی عضویت را پرداخت کرد؟

سیستم عضویت وبلاگ من به درگاه زرین‌پال وصل است. در نتیجه می‌توانید با هرکدام از کارت‌های بانکی عضو شتاب حق عضویت‌تان را پرداخت کنید.

 

درگاه پرداخت سایت امن است؟

بله. کل وبلاگ با پروتوکل SSL رمزنگاری شده است و تمام اطلاعات شما در تمام مراحل امن است. هیچ بخشی از اطلاعات بانکی شما در سرورهای وبلاگ ثبت یا ذخیره نمی‌شود. تنها چیزی که به سرورهای ما می‌رسد، یک توکِن از طرف درگاه است که می‌گوید پرداخت شما با موفقیت انجام شده تا حساب کاربری‌تان فعال شود.

 

اگر اشتباهی پرداخت کرده باشم یا یکهو تصمیم بگیرم که دیگر دوست‌تان ندارم و می‌خواهم عضویتم را لغو کنم چه؟

بعد از پرداخت می‌توانید تا ۲۴ ساعت به من ایمیل بزنید و تقاضای بازگشت پول‌تان را بکنید. در اولین فرصت، حساب کاربری‌تان بسته خواهد شد و مبلغ پرداختی به شما عودت داده خواهد شد؛ به هم‌راه اشک‌های من به خاطر غم از دست دادن‌تان!

 

عضویت وبلاگ به شکل اشتراکی و ادامه‌دار است؟

بله. شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید حق عضویت یک ماه، سه ماه یا شش ماه را پرداخت کنید. بعد از اتمام این دوره، باز باید -با انتخاب یک دوره‌ی زمانی- عضویت‌تان را تمدید کنید تا دست‌رسی‌تان به محتوای اختصاصی اعضا قطع نشود.

 

عضویت در وبلاگ با صرف ۶۰ ثانیه:

* توجه داشته باشید که در حال حاضر، میزان فعالیت وب‌سایت نسبت به گذشته بسیار بسیار کم‌تر است و ممکن است در طول دوران عضویت‌تان، محتوای جدیدی دریافت نکنید.