کتاب بخوانید؛ از نوع خلاصه‌اش!

آخرین باری که یک کتاب دست‌تان گرفته‌اید و تا آخرش را خوانده‌اید کِی بوده!؟ اصلا یادتان هست؟ انگار ساختار زندگی‌های امروزی ما طوری بنا شده که در آن جایی برای کتاب نباشد؛ خواب، مسیر شلوغ و ترافیک سنگین، کار، تکرار همان مسیر پرترافیک، احتمالا شام و شاید کمی تفریح و باز خواب. باید خودمان فکری کنیم، باید جایی برای مطالعه پیدا کنیم.

راست‌اش را بخواهید من با کتاب و کتاب‌خوانی بزرگ شده‌ام. یعنی از همان موقع که خواندن یاد گرفتم، در خانه کلی کتاب بوده که هر چند وقت یک بار یکی را دست می‌گرفتم وشروع می‌کردم به خواندن. حالا که برمی‌گردم و به دوران گذشته نگاه می‌کنم، تاثیر آن کتاب‌ها در من انکارناپذیر است. کتاب خوب همین است، آدم را عوض می‌کند. انگار بعد از خواندن‌اش یک چیزی به تو اضافه شده. انگار تجربه‌ی زیسته‌ی یک نفر دیگر را -واقعی یا خیالی- درک کرده‌ای.

خلاصه این‌که به سبک سخن بزرگان می‌خواهم بگویم “کتاب خوب است! بخوانید”.

اما برای این‌که کارتان راحت‌تر شود، من و دوستان‌ام در تدارک سایت و اپلیکیشنی هستیم که قرار است پر شود از خلاصه‌ی کتاب‌های غیرداستانی مختلف در دسته‌بندی‌های موضوعی متنوع. اسم‌اش را هم گذاشته‌ایم چار کتاب؛ چون به شما اجازه می‌دهد که هر روز با صرف زمانی حدودا یک‌ساعته چهار تا کتاب بخوانید.

اما خب راه‌اندازی چنین مجموعه‌ای آسان نیست و به کلی منابع مالی و نیروی انسانی و هزار چیز دیگر نیاز دارد. این شد که تصمیم گرفتیم یک کمپین تامین مالی گروهی راه بیندازیم برای شما که اهل کتاب خواندن هستید و دوست دارید هرچه سریع‌تر به مجموعه‌ای از خلاصه کتاب دست‌رسی داشته باشید.

تنها کاری که باید انجام دهید، مراجعه به این لینک و پرداخت ۱۰هزار تومان است. در ازای این ۱۰هزار تومان، برای شش ماه مشترک چار کتاب خواهید بود و به تمام خلاصه‌کتاب‌های ما دست‌رسی خواهید داشت. پس از افتتاح سایت، هزینه‌ی اشتراک برای ۶ ماه، ۳۰ هزار تومان خواهد بود.

پس مشارکت در پروژه‌ی چار کتاب و کمپین تامین مالی‌اش، نه تنها از لحاظ مالی به نفع‌تان است بل‌که کمک بزرگی‌ست به ما برای اجرای سریع‌تر و به‌تر طرح‌هایی که در ذهن داریم.

وبسایت چار کتاب

اینستاگرام چار کتاب

تلگرام چار کتاب

توییتر چار کتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *