۶ سریال علمی تخیلی که باید ببینید8 دقیقه برای خواندن

علمی تخیلی ژانر مورد علاقه‌ی خیلی از ماست. اما تعداد فیلم‌ها و سریال‌های موفق در این ژانر آن‌قدرها زیاد نیست و به همین دلیل نمی‌شود و نباید از کنار یک فیلم یا سریال علمی تخیلی خوب گذشت! سریال‌های علمی تخیلی معمولا از لحاظ بودجه توان رقابت با فیلم‌ها را ندارند و از نظر جلوه‌های ویژه‌ی بصری ضعیف‌ترند. این مسئله در کنار فیلم‌نامه‌های ضعیف، اصلی‌ترین دلیل کم‌بود سریال‌های جذاب در این ژانر است.

با این وجود، هنوز هم می‌شود سریال‌های قدیمی و جدید مختلفی با تم علمی تخیلی پیدا کرد و روزها و هفته‌ها با آن‌ها سرگرم بود. در ادامه، ۶ سریال علمی تخیلی محبوب خودم را -بدون هیچ ترتیب خاصی- معرفی خواهم کرد.

همان‌طور که در ادامه خواهید دید، برای هر سریال یک کارت اطلاعات درست کرده‌ام که به طور خلاصه اطلاعات اصلی مربوط به آن را نمایش می‌دهد. نظرتان درمورد این کار را برایم بنویسید تا در پست‌های مشابه بعدی -در صورت نیاز- تجدید نظر کنم.

 

۱- سریال Altered Carbon

دیدن تریلر سریال

زمان، قرن بیست‌وپنجم است. بشر به تکنولوژیِ ذخیره‌ی ذهن هشیار انسان در یک قطعه‌ی الکترونیکی کوچک به نام “اِستَک” دست پیدا کرده و عملا مفهوم مرگ را برای کسانی که توان اقتصادی دارند از بین برده است. هرکسی که می‌میرد، می‌تواند با استفاده از استک‌اش در یک جسم جدید به زندگی برگردد.

سریال Altered Carbon متعلق به ژانر علمی-تخیلی و ساب‌ژانر “سایبر-پانک” است و به شدت مجموعه‌ی BladeRunner را به یاد می‌آورد. دنیای سریال یک دیستوپیاست؛ پر از فاصله‌ی طبقاتی، فساد و بی‌قانونی، خشونت، رابطه‌ی جنسی، تکنولوژی و جنگ و مبارزه. مفاهیمی که ظاهرا نتفلیکس مثل بسیاری از شبکه‌های دیگر ترسی از آن‌ها ندارد.

اما چیزی که این سریال را متفاوت و جذاب می‌کند، اقتباس از یک کتاب خوب برای فیلم‌نامه و بعد هم کارگردانی و سینماتوگرافی بی‌نقص است. سریال Altered Carbon از لحاظ بصری به قدری جذاب است که حتی اگر به این ژانر علاقه نداشته باشید هم می‌توانید ساعت‌ها به تصاویرش خیره بمانید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید. (البته وقتی می‌فهمیم که بودجه‌ی فصل اول سریال از بودجه‌ی چند فصل اول Game of Thrones هم بالاتر بوده، احتمالا نباید در این مورد خیلی تعجب کنیم.)

در درجه‌ی بعد بازی خوب نقش‌های اصلی (به‌خصوص Will Yun Lee) و موسیقی هم به جذابیت سریال اضافه می‌کنند. می‌توانم بدون اغراق بگویم که من از هر دقیقه‌ی سریال -حتی در صحنه‌های کلیشه‌ای- لذت بردم. اما اگر در یکی دو قسمت از سریال ناامید شدید، حتما صبر کنید تا به نیمه‌ی دوم برسید. هر قسمت، از قبلی جذاب‌تر و البته عجیب‌تر است.

در نهایت باید بگویم اگر دنبال یک سریال علمی تخیلیِ پرهیجان و جذاب با سکانس‌هایی درخشان می‌گردید، Altered Carbon برای شماست.

معرفی سریال Altered Carbon
معرفی سریال Altered Carbon

 

۲- سریال Firefly

دیدن تریلر سریال

سریال Firefly یک مثال واضح از حماقت استودیوها و شبکه‌های تلویزیونی در مواجهه با خلاقیت است. این سریال حتی یک فصل کامل (معمولا بیش‌تر از ۲۰ قسمت) هم نیست! چون فاکس به موقع درک نکرد که با چه پدیده‌ای طرف است.

اما نکته‌ی جالب این است که طرف‌داران سرسخت این سریال -که در ابتدای کار آن‌قدر زیاد نبودند که از لحاظ آمار بیننده، فاکس را مجاب به حفظ سریال کنند- در طول زمان این‌قدر تکثیر شدند و واکنش‌های مثبت منتقدین نسبت به ۱۴ قسمت پخش‌شده از سریال این‌قدر زیاد بود که بعد از چند سال یک فیلم سینمایی با نام Serenity ساخته شد تا داستان سریال را تمام کند.

Firefly ترکیبی از ژانر علمی تخیلی با وسترن است که توسط Joss Whedon (خالق سریال‌های محبوب دیگری مثل Buffy the Vampire Slayer و مسئول اولیه‌ی دنیای سینمایی ابرقهرمان‌های ماروِل) در سال ۲۰۰۲ روی صفحه‌ی تلویزیون ظاهر شد. داستان سریال مربوط به ۵۰۰ سال آینده است و ساکنین و مهمانان ناخوانده‌ی یک سفینه را دنبال می‌کند.

در طول تلاش این کاراکترها برای ادامه دادن، بیننده کم‌کم با گذشته‌ی آن‌ها آشنا می‌شود و روند رسیدن‌شان به نقطه‌ی فعلی را درک می‌کند. از آن‌جایی که Firefly واقعا کوتاه است، ترجیح می‌دهم خیلی درمورد داستان صحبت نکنم. فقط به همه‌ی کسانی که به سریال‌های علمی تخیلی علاقه دارند، توصیه می‌کنم ۱۴ قسمت سریال و فیلم تکمیل‌کننده‌ی آن‌ها را حتما ببینند.

مطمئن باشید که از تماشای Nathan Fillion در یکی از به‌ترین نقش‌هایش پشیمان نخواهید شد؛ به‌خصوص وقتی با یک فیلم‌نامه‌ی بسیار گیرا و دیالوگ‌ها و کاراکتر‌های جذاب دیگر هم‌راه می‌شود.

معرفی سریال Firefly
معرفی سریال Firefly

 

۳- سریال Expanse

دیدن تریلر سریال

خبر خوب این است که بالاخره به نقطه‌ای از تاریخ رسیده‌ایم که یک نفر به تنهایی می‌تواند سریال محبوب‌اش را از کنسل شدن نجات دهد. خبر بد این‌که این یک نفر باید ثروت‌مندترین فرد جهان باشد. فصل سوم سریال در حال پخش بود که خبر رسید شبکه‌ی سای‌فای می‌خواهد Expanse را کنسل کند. این سریال علاوه بر شبکه‌ی تلویزیونی سای‌فای روی سرویس ویدئویی آمازون پرایم هم پخش می‌شد. در نتیجه Jeff Bezos (مدیر عامل آمازون و ثروت‌مندترین فرد جهان) که ظاهرا سریال را دنبال می‌کرده و آن را دوست داشته، تصمیم گرفت آن را به‌صورت اختصاصی برای آمازون پرایم بخرد و ادامه‌اش دهد. در نتیجه، فصل چهار در راه است!

سریال Expanse هم در آینده اتفاق می‌افتد. انسان‌ها مریخ را فتح کرده‌اند و جایی میان زمین و مریخ، در حال بهره‌برداری از منابع فضا هستند. این یعنی سه دسته‌ی کلی از انسان‌ها وجود دارند: ساکنین زمین که سازمان ملل نماینده‌ی آن‌هاست، ساکنین مریخ که عمدتا از نظامیان و خانواده‌های آن‌ها تشکیل شده‌اند و ساکنین بِلت که طبقه‌ی فرودست به شمار می‌روند و زندگی سختی دارند.

شخصیت‌های اصلی سریال از هر سه گروه تشکیل شده‌اند و همین تعداد زیادِ روایت‌ها می‌تواند بیننده را در چند قسمت اول خسته کند. اما به شما قول می‌دهم که اگر صبر کنید، تمام روایت‌ها -که شاید در ابتدا آن‌قدرها هم به هم مربوط نباشند- به خوبی به یک‌دیگر وصل می‌شوند تا داستان کلی سریال را بسازند.

بازی Thomas Jane و شهره آغداشلو یک سر و گردن از بقیه بالاتر است اما هرچه‌قدر که جلوتر می‌رویم، بازی‌گران با نقش‌هایشان یکی می‌شوند و بیننده را به راحتی با خود هم‌راه می‌کنند.

Expanse قطعا از لحاظ بصری با Altered Carbon قابل مقایسه نیست. ولی واقعیت این است که بین سریال‌های جدید و ادامه‌دار، این دو به‌ترین گزینه‌ها هستند. نقطه‌ی قوت Expanse در فیلم‌نامه‌ی خوب و دنیای جذابی‌ست که با حضور کاراکترهای کاملا متفاوت می‌سازد.

اگر از علاقه‌مندان ژانر هستید و می‌خواهید یک سریال علمی تخیلی جدید و جذاب ببینید، نباید فرصت دیدن Expanse را از دست بدهید.

معرفی سریال Expanse
معرفی سریال Expanse

 

۴- سریال Battlestar Galactica

دیدن تریلر سریال

Battlestar Galactica بدون شک سریالی بود که استاندارد ژانر علمی تخیلی در تلویزیون را جابه‌جا کرد. جالب است بدانید که این سریال براساس داستان و کاراکترهای یک مینی‌سریال قدیمی ساخته شده اما برخلاف بسیاری از تلاش‌های مشابه در هالیوود توانسته است در این کار بسیار موفق عمل کند. در واقع Ronald D. Moore فقط نام تعدادی از کاراکترها و کلیت داستان را از مینی‌سریال Galactica گرفته وگرنه این سریال چهارفصلی به هیچ وجه شبیه هیچ سریال دیگری نیست.

در ابتدای سریال فکر می‌کنید دارید آینده را می‌بینید اما هرچه‌قدر که جلو بروید، فیلم‌نامه بیش‌تر شما را غافل‌گیر می‌کند. کاراکترهای اصلی و ثابت سریال فوق‌العاده‌اند و بازی‌گران هم خیلی خوب انتخاب شده‌اند. کاراکتر فرمانده سفینه‌ی Galactica -که ادمیرال اَداما نام دارد- با بازی درخشان Edward James Olmos و دیالوگ‌های فراموش‌نشدنی‌اش، بدون شک از به‌ترین شخصیت‌هایی‌ست که تابه‌حال در یک سریال دیده‌ام.

ممکن است در نگاه اول فکر کنید که با یک داستان دیگر از نبرد انسان با ربات طرف‌اید، اما سریال Battlestar Galactica خیلی زود تفاوت خودش را نشان می‌دهد و شما را تا ساعت‌ها جلوی مانیتور/تلویزیون میخ‌کوب می‌کند.

بر هر طرف‌دار ژانر علمی تخیلی واجب است که این سریال را ببیند!

معرفی سریال Battlestar Galactica
معرفی سریال Battlestar Galactica

 

۵- سریال کارتونی Star Wars: Clone Wars

دیدن تریلر سریال

اگر با نام جنگ ستارگان آشنا نیستید، احتمالا راه را اشتباه آمده‌اید! چون اصولا نمی‌شود فیلم‌های جنگ ستارگان را ندید و ادعای علاقه‌مند بودن به ژانر علمی تخیلی را داشت. اما احتمال این‌که با سریال کارتونی جنگ ستارگان آشنا نباشید، زیاد است.

این سریال، داستان اوبی‌وان کنوبی و آناکین اسکای‌واکر را بعد از قسمت دوم از فیلم‌های جنگ ستارگان به تصویر می‌کشد. اگر کاراکتر محبوب‌تان در جنگ ستارگان -مثل من- اوبی‌وان باشد و -بازهم مثل من- معتقد باشید که در حق این کاراکتر جفا شده، حتما از دیدن Star Wars: Clone Wars لذت بیش‌تری خواهید برد.

سریال بعد از شش فصل کنسل شده بود ولی بعد از روی پرده رفتن سری جدید فیلم‌های جنگ ستارگان، دیزنی تصمیم گرفت آن را ادامه دهد. در نتیجه، فصل هفتم در سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد.

من واقعا طرف‌دار فیلم‌ها و سریال‌های کارتونی نیستم. در نتیجه وقتی از یک کارتون/انیمیشن تعریف می‌کنم، یعنی واقعا از تماشایش لذت برده‌ام. Clone Wars را امتحان کنید. اگر طرف‌دار دنیای جنگ ستارگان باشید، قطعا از آن لذت خواهید برد.

معرفی سریال کارتونی Star Wars Clone Wars
معرفی سریال کارتونی Star Wars Clone Wars

 

۶- سریال‌های Star Trek

دیدن تریلر original series | دیدن تریلر next generation | دیدن تریلر discovery

رقیب ثابت مجموعه‌ی جنگ ستارگان یا Star Wars از همان ابتدا Star Trek بوده. اما این مجموعه برخلاف جنگ ستارگان که از پرده‌ی نقره‌ای سینما شروع شده بود، اولین بار روی صفحه‌ی تلویزیون ظاهر شده است. تابه‌حال هفت سریال در دنیای Star Trek ساخته شده‌اند که آخری در حال پخش است. (یک سریال جدید دیگر هم به زودی آغاز خواهد شد.) از بین این هفت سریال، سه سریال محبوب‌تر را معرفی خواهم کرد.

اول، Star Trek: Original Series

اولین سریال مجموعه که دنیای Star Trek را پایه‌گذاری کرد، در سه فصل و ۷۹ قسمت از سال ۱۹۶۶ تا ۶۹ پخش شد. با وجود کاراکترهای اصلی غیرتکراری در سریال‌های دیگر، هنوز هم محبوب‌ترین شخصیت‌های مجموعه از این سریال هستند؛ کاپیتان کِرک، اسپاک و سولو. هر قسمت، یک ماموریت جدید را برای ساکنین سفینه‌ی اینترپرایز به هم‌راه دارد که در سیاره‌های مختلف و با موجودات فضایی متفاوت اتفاق می‌افتند.

با وجود جلوه‌های ویژه‌ی قدیمی و نه چندان جالب برای بیننده‌ی امروز، دیدن این سریال به عنوان آغازگر یک مجموعه‌ی بزرگ هم‌چنان جذاب است. اما اگر طرف‌دار سرسخت ژانر علمی تخیلی نباشید، ممکن است در نیمه‌ی راه منصرف شوید!

معرفی سریال Star Trek Original Series
معرفی سریال Star Trek Original Series

دوم، Star Trek: Next Generation

داستان، چندین سال بعد از سریال اول است و کاراکترهای جدیدی را معرفی می‌کند. کاراکتر اصلی، کاپیتان ژان-لوک پیکارد -با بازی عالی Patrick Stewart- بدون شک نقطه‌ی قوت اصلی Next Generation است. پروژه‌ی تلویزیونی جدیدی که از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد هم قرار است ادامه‌ی این سریال با همین بازی‌گرها باشد. در مجموع -حتی اگر سریال اول را ندیده باشید- Next Generation می‌تواند نقطه‌ی خوبی برای ورود به مجموعه‌ی Star Trek باشد.

معرفی سریال Star Trek The Next Generation
معرفی سریال Star Trek The Next Generation

سوم، Star Trek: Discovery

داستان آخرین سریال از این مجموعه که یک فصل از آن پخش شده و ادامه هم خواهد داشت، ده سال قبل از اتفاقات سریال اول آغاز می‌شود. ظاهرا قرار است شخصیت‌های آشنای قدیمی را هم در طول این سریال دوباره ببینیم. فضای Discovery به باقی مجموعه شباهت دارد و هر قسمت اتفاقات جدیدی را به هم‌راه می‌آورد. اگر حوصله‌ی تماشای سریال‌های قدیمی را ندارید، می‌توانید از این‌جا شروع کنید.

معرفی سریال Star Trek Discovery
معرفی سریال Star Trek Discovery

 

آپدیت: انتخاب مخاطبین

۷- The 100

دیدن تریلر سریال

راستش را بخواهید، من این سریال را بعد از تماشای یک قسمت کنار گذاشتم. اما کامنت‌های مخاطبین، باعث شد به عنوان انتخاب آن‌ها به این لیست اضافه‌اش کنم. فرض کنید انسان‌ها دیوانه شده‌اند و با سلاح‌های اتمی به جان هم افتاده‌اند و کره‌ی زمین در اثر این جنگ غیرقابل‌سکونت شده است. حالا فرض کنید بخشی از جمعیت زمین به فضا و ایست‌گاه‌های فضایی پناه برده و بعد از سه نسل، در معرض انقراض به دلیل کم‌بود منابع است و باید راهی برای برگشت به زمین پیدا کند.

توانستید فرض کنید؟ فرض‌تان، نقطه‌ی آغازین داستان این سریال است. صد نفر که به زمین فرستاده می‌شوند تا وضعیت را بسنجند؛ ۱۰۰ نفری که به دلایل مختلف در فضا زندانی بوده‌اند و همگی بسیار جوان هستند.

این سریال در شبکه‌ی CW پخش می‌شود و طرف‌داران زیادی دارد. فقط امیدوارم که سرنوشت باقی سریال‌های پرمخاطب این شبکه را پیدا نکند.

معرفی سریال the 100
معرفی سریال the 100

 

اگر به ژانر کمدی هم علاقه دارید، این پست را ببینید: ۷ سریال کمدی که باید ببینید

اگر فکر می‌کنید سریال علمی تخیلی جذابی را از قلم انداخته‌ام، در کامنت‌ها درموردش بنویسید. شاید لیست را کامل‌تر کردم!

پست را هم‌رسان کنید تا به دست تمام علاقه‌مندان سریال‌های علمی تخیلی برسد.

حامد

من یه نویسنده و عکاس فری‌لنس‌ام. اگه دوست دارید بیش‌تر درموردم بدونید، صفحه‌ی درباره‌ی من رو ببینید. اما اگه دوست دارید باهم دوست بشیم، تو شبکه‌ی اجتماعی موردعلاقه‌تون یا از طریق اعلان‌های مرورگر دنبالم کنید، محتوا رو ببینید و نظرتونو بگید که بیش‌تر گپ بزنیم. تا دفعه‌ی بعد، عزت زیاد!

31 دیدگاه در “۶ سریال علمی تخیلی که باید ببینید

 • اسفند ۹, ۱۳۹۷ در۲:۲۹ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سلام خدمت دوست عزیز تنها سریالی که از نظر من جا انداختی سریال the 100 هستش یکی از بهترین سریال هایی بود که من دیدم پیشنهاد میکنم حتی برای یک بار هم که شده این سریال رو ببینید خیییییلی کارش درسته

  پاسخ
  • اسفند ۹, ۱۳۹۷ در۲:۳۴ ب.ظ
   پیوندیکتا

   اتفاقا همین اواخر یکی از دوستان هم توصیه‌ش می‌کرد.
   تا جایی که یادمه من فقط قسمت اول‌شو دیدم (همون موقع که شروع شد) و خیلی برام جذاب نبود.
   حالا با توجه به توصیه‌ها شاید دوباره برگشتم یه نگاهی بهش انداختم.
   ممنون 🙂

   پاسخ
  • اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ در۲:۵۵ ب.ظ
   پیوندیکتا

   اره واقعا درست میگن سریال صد نفر بهترین سریال علمی تخیلی

   پاسخ
   • اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ در۹:۳۵ ب.ظ
    پیوندیکتا

    البته من توصیه می‌کنم قبل از صدور حکم «بهترین» بقیه‌ی گزینه‌ها رو هم ببینید.
    ولی اگه کامنتای مثبت همین‌طوری زیاد بشن احتمالا به عنوان انتخاب مردمی به پست اضافه‌ش کنم :))
    ممنون از نظرتون 🙂

    پاسخ
   • اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸ در۱۰:۰۷ ب.ظ
    پیوندیکتا

    اختیار داری به نظر بنده سریال های ارو و افسانه های فردا بسیار جذاب ترن

    پاسخ
 • اسفند ۲۳, ۱۳۹۷ در۶:۳۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  البته سریال Stranger things هم اگر در این ژانر قرار بگیره گزینه خوبیه.

  پاسخ
  • اسفند ۲۳, ۱۳۹۷ در۷:۰۰ ب.ظ
   پیوندیکتا

   فکر کنم بشه تو این ژانر گذاشتش. و احتمالا خیلیا خوش‌شون بیاد.
   ولی راستش من خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم.
   ممنون از نظر و پیشنهادتون 🙂

   پاسخ
  • اسفند ۲۵, ۱۳۹۷ در۹:۱۴ ب.ظ
   پیوندیکتا

   سلام و ممنون از نظرتون 🙂
   اگه تعداد نظرات مثبت بره بالا به عنوان انتخاب خواننده‌ها به پست اضافه‌ش می‌کنم.

   پاسخ
 • فروردین ۱۵, ۱۳۹۸ در۵:۲۹ ب.ظ
  پیوندیکتا

  من از The 100 بدم نیومد. توصیه میکنم ببینیدش.

  پاسخ
  • فروردین ۱۶, ۱۳۹۸ در۴:۰۲ ب.ظ
   پیوندیکتا

   ممنون از وقتی که برای خوندن پست صرف کردید.
   راستش من هم‌چنان مجاب نشدم که برگردم و دوباره ببینمش 🙂 ولی به عنوان انتخاب مخاطبین به آخر لیست اضافه‌ش کردم.

   پاسخ
 • فروردین ۱۶, ۱۳۹۸ در۲:۰۲ ب.ظ
  پیوندیکتا

  همه ابنایی که گفتی رو دیدم. The 100 بهترینه

  پاسخ
  • فروردین ۱۶, ۱۳۹۸ در۳:۵۷ ب.ظ
   پیوندیکتا

   ممنون از نظرتون 🙂
   به عنوان انتخاب مخاطبین به آخر پست اضافه شد.

   پاسخ
 • فروردین ۱۷, ۱۳۹۸ در۷:۴۲ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام
  علوم غریبه هم سریال علمی تخیلی خوبی بود به نظر من

  پاسخ
  • فروردین ۱۷, ۱۳۹۸ در۸:۵۹ ب.ظ
   پیوندیکتا

   سلام و ممنون از نظرتون 🙂
   یادمه که وقتی پخش می‌شد تو ایران طرف‌دار زیاد داشت.
   ولی راستش من با این سریالم خیلی حال نکردم و فکر کنم همون فصل اول یا دوم بی‌خیالش شدم.
   البته به قول رفقا من یه پدرکشتگی خاصی با همه‌ی کارای جی‌جی آبرامز دارم :)) از جمله همین Fringe

   پاسخ
 • فروردین ۳۰, ۱۳۹۸ در۸:۰۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  The 100 سریال بسیار خوش ساختیه نسبت به بقیه ی سریال های cw
  انتخاب به جایی کردین

  پاسخ
  • فروردین ۳۰, ۱۳۹۸ در۸:۱۷ ب.ظ
   پیوندیکتا

   ممنون از وقتی که برای خوندن متن و نوشتن نظرتون صرف کردید 🙂

   پاسخ
 • اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ در۱:۱۹ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سلام حامد جان، ممنون از اطلاعات قشنگتون
  می خواستم بدونم که سریال star trek enterprise که تقریباً برای ۱۵ سال پیشه، ارزش دیدن داره؟ من فقط قسمت اولش رو دیدم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم، ارزش داره بقیش رو دید؟ به نظرت توی قسمت های بعدی جذاب میشه؟

  پاسخ
  • اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ در۲:۰۳ ق.ظ
   پیوندیکتا

   سلام و ممنون از وقتی که برای خودن پست و نوشتن نظرت صرف کردی 🙂
   راستش به نظر من نه! فکر کنم خودمم یه جایی تو همون فصل اول بی‌خیالش شدم. کلا از سریالای Star Trek به نظرم همون سه تا که معرفی کردم ارزش دیدنو دارن.
   اولی به خاطر این‌که اولیه :)) و داستان کاراکترای اول مجموعه از این‌جا شروع می‌شه و بدون سریال، دیدن فیلمای مجموعه هم به آدم نمی‌چسبه.
   دومی به خاطر این‌که کاراکترای جذاب و بازی‌گرای خوبی داره. (فقط کاراکتر پیکارد و بازی Patrick Stewart می‌تونه دلیل کافی برای دیدنش باشه.)
   سومی هم به خاطر این‌که جدیده و داره تلاش می‌کنه مجموعه رو دوباره زنده کنه. (امیدوارم در آینده موفق‌تر از دو فصل اولش باشه.)

   پاسخ
 • اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در۲:۴۸ ب.ظ
  پیوندیکتا

  به نظر من سریال بازی تاج و تخت بهترین سریال ساخته شدس و میشه گفت علمی و تخیلیه پس باید تو این پست قرار بگیره

  پاسخ
  • اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در۶:۲۵ ب.ظ
   پیوندیکتا

   من که شخصا با بخش اول نظرتون موافق نیستم. می‌شه گفت پرطرف‌دارترین سریال ساخته‌شده ولی هیچ‌جوره نمی‌تونم به عنوان به‌ترین سریال تاریخ قبولش کنم.
   اما درمورد بخش دوم نظرتون، Game of Thrones به هیچ وجه و براساس هیچ تعریفی نمی‌تونه علمی تخیلی محسوب بشه. ژانر اصلیش فانتزیه؛ با اغماض می‌شه زیرمجموعه‌ی درام و اکشن و ماجراجویی هم گذاشتش. ولی اصلا نمی‌شه بهش گفت علمی تخیلی.

   پاسخ
 • اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸ در۷:۰۵ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام با تشکر.دنبال سریال علمی تخیلی در مایه سریال عامل ناشناخته هستم پیشنهاتون چیه؟؟؟

  پاسخ
  • اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸ در۷:۱۲ ب.ظ
   پیوندیکتا

   سلام.
   اگه منظورتون سریال Psi Factor ـه، من خودم ندیدمش. ولی با توجه به توضیحی که درموردش خوندم، فکر می‌کنم X-Files و Fringe نزدیک‌ترین گزینه‌ها باشن.

   پاسخ
 • خرداد ۲, ۱۳۹۸ در۱۲:۱۶ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سریال دارک رو از قلم انداختین، یه سریال آلمانیه که توسط نت فلیکس ساخته شده و فصل دومش تو راهه. تو این لیست آلترد کربن عالی بود.

  پاسخ
  • خرداد ۲, ۱۳۹۸ در۱:۰۱ ق.ظ
   پیوندیکتا

   ممنون از نظرتون 🙂
   راستش درمورد Dark از تریلر فراتر نرفتم چون جذبم نکرد. همون‌طور که مثلا stranger things از همون اول جذبم نکرد. با این‌که نقدهای مثبتی درمورد هردوشون دیدم ولی داستان‌شون یه کم به سلیقه‌ی من نمی‌خوره.

   پاسخ
 • خرداد ۴, ۱۳۹۸ در۱۲:۰۷ ق.ظ
  پیوندیکتا

  دمت گرم اقا حامد که ۱۰۰ رو هم گذاشتی

  پاسخ
  • خرداد ۴, ۱۳۹۸ در۲:۴۸ ق.ظ
   پیوندیکتا

   خواهش می‌کنم 🙂

   پاسخ
 • خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ در۷:۳۶ ب.ظ
  پیوندیکتا

  the 100 با اختلاف بهترینه سریال علمی تخیلی چون اساسش تکنولوژی هست باید جلوه های ویژه و کیفیت بصری متناسب با زمان داشته باشه و همینطور داستان خوب شما میگید فرضیات محال در داستان سریال زیاد هست ! ولی در فصول بعد به این شبهات پاسخ داده میشه و داستان پازل گونه چه رو به جلو و چه رو به عقب تکمیل میشه به طور مثال همین نابودی دنیا در اثر جنگ اتمی که در ابتدا به نظر من هم نامعقول میومد بعد ها عاملش یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته هست که کلاهک های هسته ای رو فعال میکنه که کاملا منطقیه اگه با هوش مصنوعی آشنا باشید باس بدونید دنیا تا خلق چنین ابرموجودی کمتر از بیست سال فاصله داره .با تشکر

  پاسخ
  • خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ در۹:۰۷ ب.ظ
   پیوندیکتا

   شاید لحنم این مسئله رو القا کرده باشه ولی قصدم قطعا این نبوده و فکر نمی‌کنم این فرضیات محال‌ان. صرفا خواستم یه تصویری از نقطه‌ی شروع سریال به خواننده داده باشم. و الا نه جنگ اتمی فرض محاله، نه فراتر رفتن هوش مصنوعی از انسان.
   هم‌چنان با این نظر که به‌ترین سریال علمی تخیلیه موافق نیستم. ضمنا همین خصوصیاتی که خودتون گفتید توی باقی سریالای همین لیستم وجود دارن.
   به هر حال ممنون از نظرتون 🙂

   پاسخ
 • خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ در۹:۴۱ ب.ظ
  پیوندیکتا

  ۱۰۰وشانارا بنظرمن ارزش دیدن داره ولی حیف که شاناراادامش ساخته نشد مطمعنم بهترین سریال تخیلی میشد

  پاسخ
  • خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ در۱۰:۰۶ ب.ظ
   پیوندیکتا

   فصل اول Shannara Chronicles رو تا حدی دوست داشتم ولی فصل دومش واقعا خوب نبود و کاملا برای کنسل شدنش کافی بود.
   ضمنا این سریال مربوط به ژانر فانتزی یا تخیلیه. که با علمی تخیلی تفاوت داره.
   ممنون از نظرتون 🙂

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!